FIND THE ANSWERS

You can buy 3 apples at the market for $1.08. you can buy 5 of the same apples at SandS for $1.15. which place is the better buy?

Answer this question

Do you know the correct answer? Make money answering questions! Join now.
  • You can buy 3 apples at the market for $1.08. you can buy 5 of the same apples at SandS for $1.15. which place is the better buy?


Answers